Finans

1 Lot Hisse Senedi Kaç Adettir?

1 Lot Kaç Tanedir?

1 Lot Hisse Senedi Kaç Adettir?

Merhaba, yatırım alanında her soruya cevap vermeye çalışıyorum. Özellikle borsa ile ilgili sorulan sorulara elimden geldiği kadar cevaplar veriyorum. Bu günkü konumuz 1 lot hisse senedi kaç adettir olacak. Konumuzla alakalı değil ama daha önce yazdığım Temettü zengini hisseler yazımı okumak isterseniz buraya tıklayın.

Konuyu fazla dağıtmadan 1 lot kaç adettir anlatayım. Borsa terimlerinden olan Lot hisse senedi demektir. 1 Lot ise 1 Adet demektir. Lot ile anlatılmak istenilen hisse senedidir. 1 Lotun 10 tane 100 tane gibi anlamları yoktur. 1 hisse eşittir 1 Lottur.

Elimde 1000 Adet Aselsan Lotu var diyen bir kişi Elinde 1000 Adet Aselsan hissesi olduğunu anlatmak istemiştir. Lot Türkçe anlam olarak pay anlamındadır. Bazı kaynaklar 1 Lotun 1000 Adet hisse senedi anlamı taşıdığını yazsa da 1 Lot 1 Adet pay demektir.

Konuyu fazla uzatmak istemiyorum. 1 Lot Hisse senedi kaç adettir umarım açıklayıcı olmuştur. Değerli yorumlarınızı esirgemeyin ve yorum yapmayı unutmayın. Bol kazançlar hoşçakalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu