Finans

Borsada K Ne Demek?

Borsada K ve M Nedir?

Borsada K Ne Demek?

Merhaba, borsa sayfamızda bilgi paylaşımına devam ediyorum. Sitemde gezinerek bana destek olursanız çok sevinirim. Lafı fazla uzatmadan borsada K ve M ne demek anlatayım.

Borsada K, Bin demektir. Rakamlar 1000 Adeti temsil eder. Yani bir kişi 2 K aldım diyorsa 2000 Adet almış demektir. Yada 2 K harcadım diyorsa 2000 Lira harcadım demek istemiştir. Takipçi sayılarında da genellikle ‘K’ kullanılır. Bir kişi 10 K takipçiye ulaştık tarzında yazıyorsa 10.000 takipçiye ulaştık demek istiyordur.

Borsada K ne demek, Borsada K nedir sorularının cevabını verdim şimdi Borsada M ne demek bunu cevaplayayım.

Borsada M Milyon demektir. Genellikle büyük hisse senetlerinde alış ve satış ile ilgili konularda kullanılan bir ifadedir. Örneğin toplam 2 M hisee alınmış yada satılmış deniliyorsa, buradan anlamamız gereken 2 Milyon hissenin alınmış yada satılmış olduğudur.

Sosyal medya uygulamalarında kişilerin takipçi sayılarına baktığınızda milyon takipçisi olan kişilerin, takipçi bölümünde örneğin 1.2 M yazar. Yani bu kişinin ortalama 1.200.000 Takipçisi vardır. Uygulamalar takipçi sayılarında yuvarlak rakamı gösterirler.

Daha önce yazdığım Borsada TE ne demek yazımı okumak isterseniz buraya tıklayın

Borsada K Bin demektir M Milyon demektir. Umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Konu ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu