Genel Konular

Evde Bakım Parasına Promosyon Var mı?

Evde Bakım Parası Promosyonu

Evde bakım parasına promosyon var mı?

Evde bakım parasına promosyon var mı?Evde bakım parası alanlara bayramda ek 1000 TL veriliyor mu? Evde bakım parası nedir? Evde bakım parası hangi koşullarda verilir? Evde bakım parasını kimler alır? Evde bakım parasına 2021 de ne kadar zam geldi? Evde bakım parası 2021 ocak ayında ne kadar olacak? Evde bakım parası almak için ne yapmak gerekir? Evde bakım parası nasıl alınır?

Evde bakım parasıyla ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri yazımda sizlere cevaplandıracağım. Dilerseniz daha önce yazdığım Acil Para Arıyorum yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Evde bakım parası, “Ağır Engelli” olarak nitelendirdiğimiz kendi temel ihtiyaçları olan yeme içme, giyinme, temizlik, kişisel bakım gereksinimlerini tek başına gideremeyen kişilere verilen destektir.

Ağır engelli raporu, hastane kurulu tarafından kendi temel ihtiyaçlarını karşılayamayan bireylere verilir.
Ağır engelli raporu bulunan bireye bakmakta olan kişiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ödenen paraya evde bakım parası denir.

Evde bakım parası ağır engeli bulunan kişiye değil, vasisi olan kişiye ya da bakımını üstlenen kişiye verilir.
Ülkemizde evde bakım parasından faydalanan kişi sayısı 500 binden fazladır.
Evde bakım ücretini almak için bazı şartlar vardır. Bunlardan birisi aylık gelirinizin belli bir tutarın altında olmasıdır.

Evde bakım parası almak için aylık gelirinizin asgari ücrettin 3 te 2 sinden az olması gerekir. Bakıma muhtaç kişinin ağır engelli raporu bulunması gerekir. Ağır engelli raporu almak için kişinin en az yüzde elli engeli bulunması gerekir. Bu engel oranı hastane kurulu tarafından belirlenir.

Evde bakım parası 2021 ocak ayında ne kadar oldu?

Ocak ayında asgari ücrete, memur maaşına, işsizlik maaşı gibi birçok alana zam gelirken evde bakım parasına da zam geldi mi diye merak ediliyor. Evet zam geldi. 2020 temmuz ayında 1.544,60 TL iken 2021 ocak ayında 1.658,29 TL oldu. Ocak ayı maaşını engelli bireye bakan bakıcılar, Ocak 15 den itibaren çekebilirler.

Evde Bakım Parası Nasıl Alınır?
Gerekli koşullar sağlandıktan sonra ailevecalisma.gov.tr adresinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru şartlarını tekrar sölemek gerekirse

1- Asgari ücretin 3te 2sinden az maaş almak
2- Ağır Engelli raporu bulunması(hastanın sağlık kurulu raporu bulunması)
3- Hastanın Bakıma Muhtaç Olması

Evde Bakım Maaşına Promosyon Var Mı?

Devlet, son bir kaç yıldır emekliye, dul maaşı alana, malulen emekli olana, yetim aylığı alana ramazan ve kurban bayramlarında promosyon olarak 1000 TL veriyor. 2020 yılında bin liralık ikramiye evde bakım parası alanlara ödenmedi.

2021 yılında ramazan ve kurban bayramlarında ikramiye yatıp yatmayacağı hakkında şuan bir bilgi yok. Bu konu hakkında yeni bir bilgi kamuoyuna açıklandığında yazımızı güncelleyip doğru olanı sizlerle paylaşacağız.

Evde Bakım Parasına Banka Promosyonu Var mı?

Evde bakım parasına bankaların promosyon verip vermediği hakkında net bir bilgi yada haber yoktur. Evde bakım parasının promosyonu olup olmadığını bankanıza sorarak öğrenebilirsiniz. Fakat bu konu ile ilgili hiçbir bankanın açıklamasına ulaşamadım.

Emekli maaşlarına verilen promosyonlar gibi evde bakım parasına da şu anda net olarak promosyon veriliyor yada verilmiyor demek doğru olmaz. Umarım aradığınız soruların cevabını bulmuşsunuz. Hoşçakalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu