Kripto Para

Hangi Kripto Para Alınmalı?

Hangi Kripto Para Alınır?

Hangi Kripto Para Alınmalı?

Merhaba, para ile ilgili herşeyi bu sitede toplamaya çalışıyorum. Öncelikle bana ve siteme verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Lafı fazla uzatmadan hangi kripto para alınmalı konumuza giriş yapalım.

Bu konu sizi biraz sıkabilir çünkü bu konu içerisinde sadece gerçekler yazacak. Diğer pazarlamacılar gibi size kripto para ismi vererek pazarlama yapmaya çalışmayacağım. O yüzden yazıyı sonuna kadar okumanız sizin için çok faydalı olacak.

Kripto paraların nasıl değerlendiği hakkında küçük bir ip ucu paylaşacağım ve eminim bu ipucu alış ve satış işlemlerinizde veya yatırımlarınızda kararlarınızı derinden etkileyecek.

İlk olaral bilmemiz gereken kripto paralar sanal para birimleridir. Yani fiziksek varlığı olmayan dijital rakamlardan oluşan para birimleri. Bu para birimleri 2009 Yılında Bitcoin’in piyasaya sürülmesi ile çoğalmış ve işlem hacimleri artmıştır. Sen ne anlatıyorsun demeyin lütfen okumaya devam edin.

Bitcoin’in binlerce kat değerlenmesi, yatırımcıların ilgisini çekmiş ve kripto paralar ile ilgilenilmeye başlanmıştır. Tabi bu sistemi yani parayı üretmeyi bilen diğer üreticiler de başka kripto paralar üreterek Bitcoin gibi olma yoluna giriş yapmıştır. Bazıları başarılı olmuş bazıları ise tarih sahnesinden silinip gitmiştir. Hemdr binlerce kişiyi dolandırarak, madur ederek.

Benim kripto paralar ile tanışmam 2015 yılına dayanıyor, ülkemizde kripto para ticaretinin yapıldığı 2 site var. Bu siteler üzerindrn alış satış işlemi yapmaya çalışıyorum fakat hacim çok az olduğu için fazla para kazanamıyorum. Neyse bir kripto para borsanının bankalar ile yaşadığı sorundan dolayı para transferinde gecikmeler yaşamaya başladım.

Bunun üzerine yurt dışı kripto borsalarını araştırmaya karar verdim. Ülkemizde bulunan borsanın neredeyse 20 katı büyüklüğünde bir borsa ile tanıştım. Birsürü altcoin alınıp satılıyor, Bitcoin’in işlem hacmi gerçekten muazzam. Aldığımı hemen geri satabiliyorum derken, kripto paraların yükselişindeki yada daha doğrusu hızlı bir şekilde yukarı girmesinde ki sebepleri araştırmaya karar verdim.

Güzel detaylı bir çalışma yaptıktan sonra kripto paraların hızlı yükselmesinin ana nedeninin Bitocin olduğunu, Bitcoin’in işlem hacminin artması ile diğer altcoinlerin de işlem hacminin arttığını tespit ettim. Bunun yanı sıra tespit ettiğim küçük bir nokta daha oldu.

İste hızlı yükselişlerde benim gözüme çarpan nokta dolaşımdaki coin oranıydı. Yada toplam coin miktarı. Bu durumu size şöyle açıklayayım. Bir tarihi eser neden kıymetlidir? Bu arada daha önce yazdığım baykuş resimli tarihi para fiyatları yazımı okumak isterseniz buraya tıklayın. Neyse tarihi eserin fiyatının yüksek olmasının 2 sebebi vardır bunlardan birisi eski olması diğer ise az olması.

Yani piyada bir ürün ne kadar azsa fiyatı o kadat yüksek oluyor. Sizin alacağınız kripto paranın piyasada bulunan miktarı milyarlarca olduğunda doğal olarak fiyatı da düşük olacaktır. Ama aldığınız paranın piyasada alınıp satılan miktarı az olduğunda fiyatı da yüksek olacaktır.

Dolaşımda, alınıp satılan kripto paralar az ise, talebe göre o para hızlı yükselir yada hızlı düşer. Ama milyarlarca adet olan bir kripto para yavaş yükselir yavaş düşer. Bu durumu piyasa değeri ile de anlayabilirsiniz. Piyasada 1 Milyar adet bulunan 1 ürünün tanesi 1 Lira olursa bu şirketin piyasa değeri 1 Milyar olur. Yani hisse fiyatı düşük olur.

Peki piyasada 10 Adet bulunan bir ürünüm yada hissenin 1 Milyar piyasa değerine ulaştığında hisseleri ne kadar olur? Cevabı verdiğiniz sanırım 100.000.000 Lira (Yüz Milyon)

Piyasa değeri açısından ikisinin de fiyatı aynı olmasına rağmen birinin hisseleri diğerinin hisselerine göre daha pahalı. Bu durum her zaman böyle işlemez ama hızlı yükseliş kaydeden fiyatlanmalar da dolaşım oranı düşük olur. Borsada büyük hisselerin yavaş yükselmesi, küçük şirketlerin eğer büyüyorsa ve talep varsa hızlı yükselmesi gibi birşeydir.

Anlatmak istediğim durumu anladığınızı düşünüyorum fakat dolaşım oranı az olan bir kripto para hemen yükselir yada düşer diyr bir kavram yoktur. Lütfen bu detayı atlamayın. Fiyat hareketleri bildiğiniz giri arz talep durumuna göre değişir. Eğer ürün az telep fazla ise fiyat yükselir. Ürün az telep yoksa fiyat değişmez yada düşer, ürün az talep yok satıcı çoksa fiyat düşer.

Bu benim kripto paralar üzerinde yapmış olduğum bir tespittir ve beni bağlar. Yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen yatırım tavsiyesi olarak algılamayın, ben tespit ettiğim bir durumu sizlerle paylaşmak istedim. Hangi kripto para alınmalı sorusuna coin ismi vermeden, bir fikir oluşması için cevap vermeye çalıştım.

Piyasada birçok kripto para pazarlanıyor, çok gidecek, uçacak, Bitocin gibi olacak yada Bitcoin’i geçecek gibi hayaller ile insanlara coin yatırımı yaptırılıyor ve coib daha piyasaya sürülmeden sistem kapatılıyor. Birçok insan dolandırılıyor.

Borsaya girecek diye birçok insana vaadler ile satılan kripto paralar borsaya girmeden yok olup gidiyor. Tam oranlar aklımda değil ama binlerce kripto para içerisinde sadece 5-10 tanesi borsaya girmeyi başarıyor.

Lütfen hangi kriptolu para alınmalı sorusunun cevabını kendiniz verin. Başkalarının çok uçacak masallarına inanmayın. Yatırımlarınızı araştırarak fikir yürüterek yapın. Nihayetinde sanal bir para birimini satın alıyorsnunuz her zaman temkinli olun.

Hangi kripto para alınmalı, hangi kripto para alınır, hangi kripto para yükselir, hangi coin alınmalı gibi soruların cevaplarını verdiğimi düşünüyorum. Kendimi geliştirmem adına lütfen olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum bölümünden belirtin. Bol kazançlar hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu