Finans

Hisse Senedi Virman Ücreti

Hisse Senedi Virman Ücreti

Hisse Senedi Virman Ücreti

Merhaba, Borsa ile ilgili sorulan sorulara cevap vermeye çalışıyorum. Bu günkü konumuz hisse senedi virman ücreti yani hisse senedi taşıma ücreti ne kadar olacak. Konumuza giriş yapmadan önce daha önce yazdığım Hisse senedi komisyonu ne kadar yazımı okumak için buraya tıklayın.

Konumuzu dağıtmadan virman ücreti ne kadar kısaca anlatmaya çalışayım. DÜn şikayet var sitesinde bir şikayete denk geldim. Bir yatırımcı ortalama 45.000 Lira’lık bir taşıma işlemi için 142 Lira gibi bir ücret tahsil etmiş. Ardından arkadaş şikayette bulunmuş ve ücretlerin nerelerden kesildiği anlatılmış. Bunun üzerine arkadaş konu çözüldü detaylı açıklama için teşekkürler yazmış.

Benim buradan anladığım virman ücretinin çok fazla olmadığı, arkadaşın başka kesintiler yaşadığıdır. Her aracı kurumun üst sırını aşmamak kaydı ile kestiği bir virman ücreti vardır. Bu virman ücreti kuruma göre değişiklik gösterse de hemen hemen aynıdır. Ben 1 Defa Ziraat yatırımdan Ziraat yatırıma virman yaptım onda da ücret almadılar. yada ben öyle hatırlıyorum.

Sizlere burada net bir ücret belirterek yanlış bilgi vermek istemiyorum fakat bir aracı kurumun virman için ücretlendirmesini paylaşabilirim.

Aracı kuruluşların hesabında bulunan kıymetlerin teslim karşılığı ödeme prensibi çerçevesinde başka bir aracı kuruluşun hesabına transferinden alınan ücret;

(Borsa dışı)

İşlem tutarı 1000 TL’nin altında ise; Borsa içi tarifesi uygulanır. İşlem tutarı 1000 TL’nin üzerinde olan işlemler için işlem tutarı üzerinden en az 5 TL, en fazla 25 TL olmak üzere yüz binde 3 Parçalı olarak gerçekleştirilen işlemlerde ilk parçada sözleşmenin toplam tutarı üzerinden ücret alınır. Aynı şartlı virman işlemine bağlı parçalı şartlı virman
işlemlerinin ikinci parçasından itibaren her bir parçası için borsa içi ücret tarifesi alınır.

Hisse senedi virman ücreti konusunun sonuna geldim umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz. Virman yaptıktan sonra kesilen ücreti yorum olarak paylaşırsanız sevinirim. Bol kazançlar hoşçakalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu