Finans

Parayı Nasıl Buluruz?

Parayı Nasıl Buluruz?

Parayı Nasıl Buluruz?

Merhaba, ekonomi, finans hakkında elimden geldiğince faydalı bilgiler vermeye çalışıyorum. Öncelikle bana ve siteme vermiş olduğunuz destekten dolayı çok teşekkür ederim. Konuyu dağıtmadan parayı nasıl buluruz, kendi fikirlerimi paylaşmak istiyorum.

Parayı bulmak ile alakalı çok beğendiğim bir söz vardır. Kim söylemişti aklıma gelmedi ama para kedi gibidir, peşinden koştukça kaçar, ne zaman peşinden koşmayı bırakırsanız o size gelir. Çok anlamlı ve doğru bulduğum bir cümledir bu.

Parayı nasıl bulacağımız aslında yukarıda ki cümlede gizli, para peşinden koşmayı bıraktığınızda bulacağımız bir şeydir. Kendim de yıllarca tecrübe etmiş biri olarak ne zaman çok zengin olmak istesem daha da fakirleştim. Yani paranın peşinden koştukça para benden uzaklaştı. Parayı bulmak için sayısız yöntemler denedim.

Bu cümleleri yazmak için değil, gerçekten yaşadığım için yazıyorum. Ticarete girdi, borsaya girdim, forexe girdim, opsiyon işlemleri yaptım, iddaa oynadım ve daha nice yöntemler denedim olmadı. Hemen karamsar olmayın parayı bulmanın yöntemlerini de buralarda fakirleşirken buldum.

Benim yıllarca süren para yolculuğumum bana öğrettiği ilk ders sabırdı. Parayı bulmada ki en önemli kriterin sabır olduğunu çok geç ve ağır bedeller ödeyerek öğrendim. İkinci öğrendiğim şey ise sevmediğim bir işte çalışmamak oldu. Birçok insan bir işte çalışmaya mecburdur. İmkanı olmadığı için, sorumlulukları olduğu için, doymak, yaşamak için bir işte çalışır.

Zenginler için birşey diyemem, zaten zengin birisi de bu yazıyı okumaz. Bir insanın sevmediği bir işte başarılı olma şansı çok ama çok azdır. Eğer sevmediği işte başarılı olmuşsa, ya çok şansı vardır, yada çok çalışkandır. Bunun başka açıklaması olamaz.

Eğer sevmediğiniz bir işi yapıyorsanız ve imkanınız varsa parayı bulmak için ilk olarak ilgi alanınıza yönlenmelisiniz. İmkanlar dahilinde azimle ve sabırla işinize odaklanmalısınız. Şimdi burada aklınıza birçok şey gelecektir. Dondurma satmayı seven birisi kış memleketinde dondurma satarsa başarıya ulaşma şansı çok azdır. Ama işini sevdiği için kendini geliştirip, iyi çalışırsa, alternatif çözümler bulabilirse kışın ortasında da olsa dondurma satabilecektir.

Bu nasıl olacak derseniz, insanları kışın dondurma yemenin daha zevkli olduğuna inandırabilirseniz, alternatif çözümler ile (örneğin sıcak bir mekanda dondurma sunmak (tamamen örnek)) gibi çözümler üretebilirseniz, işinizde neden başarısız olasınız ki?

İşinde başarılı olan insanlar, zenginleşmenin, parayı bulmanın yolunu bulmuş demektir. Aylık, daha önceden belirlenen bir ücrete çalışarak parayı bulan bir kişiyi hiç görmedim. Fakat işini severek yapıp, akıllıca adımlar atarak zengin olan çok insan gördüm. Şimdi burada kısa yoldan parayı bulma yöntemleri anlatmak isterdim fakat emek olmadan para kazanılmaz. Sabır olmadan para kazanılmaz.

Bu söylediğim yanlış anlaşılmasın, loto, toto oynayarak kısa sürede zengin olabilirsiniz (tabi şansınız varsa) ben parayı nasıl bulurum diyorsanız, yukarıda anlattıklarımı bir düşünün. Şahsen kendim borsa yatırımcısıyım ve borsada gerçekten çok ciddi kayıplar yaşadım. Bu kayıpar bana kısa sürede zengin olunamayacağını, çok sabırlı olmam gerektiğini öğretti. Umarım acı tecrübeler yaşamadan parayı bulursunuz. Konuyu fazla uzatmak istemiyorum. Para konusunda benim görüşüm budur.

Parayı nasıl buluruz diyen herkesin bu konuyu okumasını ve emek olmadan yemek olmayacağını anlamasını isterdim. Kısa yoldan zengin olmanın hayal olduğunu, şans oyunları gibi yerler haricinde böyle zenginliklerin olmadığını okumasını isterdim.

Parayı nasıl buluruz konusunun sonuna geldim. Umarım faydalı bir konu olmuştur. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz. Hoşçakalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu